Zalany laptop serwis i naprawa

Znajdujący się w Warszawie serwis laptopów Dell, Lenovo i innych marek oferuje profesjonalną pomoc w przypadku zalania urządzenia. Wylanie na niego kawy, herbaty czy innych płynów stanowi najczęstszą przyczynę, nierzadko bardzo poważnych, awarii sprzętu. Dlatego konieczne jest właściwe postępowanie, w tym oddanie notebooka do czyszczenia przez profesjonalnych serwisantów. Podjęcie właściwych kroków od pierwszych sekund może uchronić właściciela przed potencjalnymi stratami i niemałym wydatkiem.

Pierwsze, co należy zrobić, gdy laptop zostanie zalany

Nim dostarczy się laptop do czyszczenia specjalistom, najważniejsze są czynności, jakie można wykonać w pierwszej kolejności. Jeśli na urządzenie wylał się jakikolwiek płyn, należy odciąć źródło zasilania. Chodzi zarówno o odpięcie kabla zasilającego, jak i „twarde” wyłączenie notebooka. W przypadku, gdy ma wymienialną baterię – ją również trzeba wyciągnąć. W takiej sytuacji ewentualne utracenie nawet kilku godzin pracy czy błąd systemu to naprawdę niewielka cena, szczególnie w porównaniu z potencjalnym uszkodzeniem komputera w wyniku zwarcia.

Kolejny krok to osuszenie laptopa – przynajmniej na tyle, na ile to możliwe. Klapa powinna pozostać otwarta, a samo urządzenie – obrócone do góry nogami. Im większy kąt da się uzyskać między klawiaturą a ekranem, tym lepiej. Tak ustawiony sprzęt należy pozostawić przez co najmniej dobę, a najlepiej dwie.

Czego na pewno nie powinno się robić po zalaniu laptopa?

Często w sytuacji zalania elektroniki jej właściciele zaczynają poszukiwać rozwiązań, jakie prezentowane są w sieci. Niestety – wiele z nich nijak ma się do rzeczywistości i ratowania komputerów. Nierzadko po takich „zabiegach” naprawa laptopów wiąże się z bardziej złożonymi pracami, a to z kolei oznacza większe koszty.

Jako specjaliści odradzamy potrząsanie sprzętem. Choć to naturalny odruch wytrzepywania, to warto go powstrzymać, gdyż w ten sposób często łatwo sprawi się, że płyn przedostanie się w mniej dostępne miejsca, co uniemożliwi prawidłowe osuszenie urządzenia i ostatecznie doprowadzi do np. powstawania korozji na metalowych częściach układu. Zdecydowanie nie należy też używać suszarki, która może wepchnąć kropelki napoju głębiej, a wysoka temperatura – doprowadzić do innych uszkodzeń. Odradzamy także wykorzystanie odkurzacza do osuszania laptopa. Choć w ten sposób niewykluczone, że usunie się część wody, do przy nieumiejętnym odsysaniu jej również najpewniej dokona się szkód.

Profesjonalny serwis jest niezbędny

Po minięciu co najmniej 24 godzin od rozpoczęcia suszenia urządzenia najlepiej zanieść laptop do naprawy do profesjonalnego serwisu, takiego jak MOBO-TEL. Doświadczeni serwisanci doskonale wiedzą, jak postępować z takimi przypadkami, niezależnie, czy masz sprzęt marki Dell czy Lenovo. Nie tylko ostrożnie rozkręcą urządzenie, ale i dokładnie sprawdzą, czy płyn nie wyrządził żadnych większych szkód. Z praktyki wiemy, że często w takich sytuacjach pojawia się ryzyko nie tylko zwarcia, ale i w nieco dalszej perspektywie rdzewienia poszczególnych elementów układów.

Dlatego serwis i naprawa obejmuje przede wszystkim bardzo dokładne osuszenie i wyczyszczenie każdego elementu, znajdującego się wewnątrz obudowy. W razie uszkodzeń zaś dokonuje się wymiany komponentów, by przywrócić komputerowi pełną sprawność. Oddając go profesjonalistom z naszej firmy, właściciele sprzętu mają pewność, że ewentualnie wymienione podzespoły będą wysokiej jakości.

Cennik usług w takim wypadku to zazwyczaj często ułamek tego, ile kosztowałby zakup nowego urządzenia. Diagnoza i wycena napraw w naszym serwisie w Warszawie laptopów Dell oraz Lenovo, jak i innych marek, jest darmowa. Koszt wykonania zaś zależy m.in. od typu płynu, jaki został rozlany, ewentualnych uszkodzeń, jakie w przypadku takiego zdarzenia nastąpiły.

Skorzystaj z usług MOBO-TEL

Zalany komputer to sytuacja, do której dochodzi często. Jako doświadczeni fachowcy, doskonale wiemy, jak w takich warunkach pracować. Dlatego już teraz zapraszamy do skorzystania z proponowanych usług. Profesjonalny serwis, dokładnie i skutecznie przeprowadzone naprawy, szeroka dostępność części zamiennych do laptopów m.in. Dell i Lenovo – to tylko część atutów, jakie ma nasza firma. By poznać pozostałe, zachęcamy do kontaktu.

1