Laptop wolno działa
Laptop wolno działa

Fachowy serwis laptopów MOBO-TEL – Warszawa Mokotów

Naprawimy to! W serwisie MOBO-TEL zaoferujemy rozwiązanie w każdej podobnej sytuacji.

Twój laptop wolno działa i wciąż się zawiesza? Oddaj go w ręce techników, którzy specjalizują się w profesjonalnej naprawie laptopów. W serwisie MOBO-TEL mieszczącym się w Warszawie na Mokotowie oferujemy rozwiązanie w każdej podobnej sytuacji. Nasza skuteczność to wynik nieustannego poszerzania swojej wiedzy i bogatego, zdobywanego od lat doświadczenia z zakresu serwisowania sprzętu.

Najczęstsze przyczyny spowolnienia sprzętu

Zastanawiasz się, dlaczego Twój laptop głośniej chodzi, częściej się zawiesza i nie działa tak szybko, jak na początku?
Oto najczęściej spotykane problemy, z jakimi mamy do czynienia w naszym serwisie laptopów:

Układ chłodzenia dawno nie był serwisowany

Czyszczenie układu chłodzenia laptopa, wymiana pasty i termopadów termoprzewodzących to działania tak samo ważne, jak wymiana oleju w silniku samochodowym. Dlatego zalecamy coroczne powtarzanie tych czynności. Jeśli zaniedbamy układ chłodzenia, wówczas nie będziemy mogli liczyć na prawidłowe odprowadzanie ciepła w laptopie, a procesor i układ graficzny będą działały na maksymalne obniżonych częstotliwościach, żeby zmniejszyć temperaturę układów. Działanie na podwyższonych temperaturach też może skutkować poważnym uszkodzeniem sprzętu. W serwisie laptopów MOBO-TEL w Warszawie na Mokotowie profesjonalnie wykonamy czyszczenie sprzętu. Nasz zespół składa się z doskonałych fachowców, którzy stosują najlepsze materiały do serwisowania układów chłodzenia.

Zużyty dysk twardy

Dysk twardy to najpowolniejsza jednostka laptopa lub komputera, która zużywa się wraz ze sprzętem. Wówczas spada prędkość transferu danych i to bardzo spowalnia uruchomienie systemu i każdego programu. W takiej sytuacji nawet najlepszy laptop z takim zużytym dyskiem potrafi działać wolno i nieefektywnie. Wtedy rozwiązaniem może być wymiana dysku. Jeżeli w laptopie jest od początku założony zwykły dysk HDD, to po wymianie na dysk typu SSD cały laptop przyspiesza swoją pracę kilkakrotnie. W serwisie MOBO-TEL zrobimy diagnozę i w razie potrzeby wymienimy dysk w Twoim laptopie – tak, by działał jak najlepiej.

Potrzebna modernizacja

Jako profesjonalny serwis laptopów różnych marek, w tym m.in. HP, Acer czy Asus sprawdzimy też możliwości oraz opłacalność modernizacji laptopa, w tym np. dodawanie pamięci RAM lub wymiana procesora. Nierzadko można po prostu dołożyć kość pamięci RAM. W innej sytuacji trzeba wymienić kości RAM mniejszej pojemności na większej pojemności – warto wiedzieć, że wtedy to wiąże się z nieco większym kosztem.

Konieczność naprawy problemów z oprogramowaniem laptopa

Niekiedy spowolnienie laptopa wynika z błędów oprogramowania, np. niepotrzebnie działającymi w tle aplikacjami czy programami, które spowalniają Twój system. Jeśli po ich wyłączeniu nie ma zauważalnej poprawy, wówczas naprawa laptopa polega na wgraniu na nowo systemu operacyjnego.

Chcesz skorzystać z fachowej pomocy techników MOBO-TEL? Skontaktuj się z nami lub odwiedź naszą siedzibę w Warszawie – niezależnie od problemu, zajmiemy się Twoim laptopem.

1