Naprawa telefonu po zalaniu w Mobo-Tel Warszawa

Naprawa telefonu po zalaniu

Naprawa telefonu po zalaniu

Naprawa zalanego telefonu nie jest typową naprawą. Naprawa telefonu po zalaniu jest jedną z najtrudniejszych usterek z jakimi mamy do czynienia w serwisie. Często naprawiamy też telefony po zalaniu, kiedy w innych serwisach już się poddali i nie dali rady takiego telefonu odratować. Jeśli dla istot żywych „woda jest życiem”, to dla telefonów wilgoć jest destrukcyjna. Jeśli dostanie się do środka, należy ratować urządzenie. Telefon wpadł do wody i nie działa – zazwyczaj to słyszymy od naszych klientów, kiedy przynoszą zalany telefon.

 

Co zrobić, gdy mój telefon miał kontakt z wodą (winem, piwem, sokiem lub inną cieczą)?

Aby uratować urządzenie po zalaniu, musisz podjąć pierwsze kroki, ponieważ szybkość reakcji jest w tym wypadku bardzo ważna. Dokładną diagnostykę i naprawę telefonu po zalaniu wodą powinien przeprowadzić specjalista z doświadczeniem.

Nie wierz w legendy mówiące o tym, że telefon należy włożyć do ryżu. To się sprawdza dobrze, tylko jeżeli chcemy ugotować kasze ryżową z telefonem, jako danie główne. Nie próbuj suszyć telefonu suszarką, nie zostawiaj go również na grzejniku. Często, telefon po zalaniu pozostaje sprawny nawet przez kilka dni, jednak przez ten czas dochodzi do prawie nieodwracalnych uszkodzeń elementów płyty głównej.

Jeśli upuściłeś telefon do kałuży, w łazience, basenie, lub zamoczyłeś telefon w inny sposób musisz natychmiast wykonać następujące czynności:

Naprawa telefonu po zalaniu

Naprawa telefonu po zalaniu Samsung

 

1. Wyłącz urządzenie, jeśli to możliwe, wyjmij baterię.

2. Po wykonaniu kroku 1 nie próbuj włączać telefonu.

Wyjaśnijmy dlaczego. Wilgoć natychmiast dostaje się do urządzenia. Prąd elektryczny przechodząc przez sole w wodzie, aktywnie współdziała z wewnętrznymi elementami telefonu. Następuje elektroliza, która prowadzi do utleniania kontaktów, układów i innych elementów płyty głównej. Nawet w wyłączonym telefonie z podłączoną bateriją powstaje korozja w bardzo szybkim tempie. A to prowadzi do wzrostu kosztów napraw.

3. Nie próbuj ładować telefonu.

Na skutek zalania telefonu uszkodzeniu mogą ulec praktycznie wszystkie podzespoły, zazwyczaj dochodzi do zwarcia, a próby ładowania telefonu jeszcze bardziej pogarszają sytuację.

4. Zabierz telefon jak najszybciej do serwisu MOBO-TEL

, gdzie nasi mistrzowie dołożą wszelkich starań, żeby naprawić telefon po zalaniu. I nie możesz się pomylić, ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie w branży naprawy telefonów komórkowych i laptopów.

5. Wysyłka telefonu do serwisu

Jeżeli jesteś na wakacjach, a w pobliżu nie masz zaufanych specjalistów, zawsze możesz wysłać telefon kurierem do nas.

 

Pierwsze objawy negatywnego wpływu wilgoci:

Naprawa zalanego telefonu

Naprawa zalanego telefonu. Układ płyty głównej.

• Telefon się nie włącza
• Telefon nie ładuje się
• Telefon nie widzi sieci
• Telefon nie widzi karty SIM
• Czujniki nie działają
• Nieprawidłowy obraz na ekranie: smugi, plamy lub w ogóle brak obrazu.

 

Jak wygląda naprawa telefonów po zalaniu w naszym serwisie w Warszawie?

1. Demontaż urządzenia. Telefon jest rozbierany na części.
2. Czyszczenie płyty głównej telefonu i innych podzespołów w sposób mechaniczny z wykorzystaniem specjalnej chemii oraz w wannie ultradźwiękowej;
3. Czyszczenie, lutowanie, odnowienie elementów utlenionych, uszkodzonych korozją, w tym też mikroukładów (kontroler mocy, procesor, pamięć flash itp.)
4. Jeśli części nie można odratować, to oczywiście należy je wymienić. Przede wszystkim podczas zalania telefonu może występować potrzeba na wykonanie następnych czynności:

Naprawa telefonu po zalaniu

Naprawa telefonu po zalaniu. Złącze LCD.

wymiana złącza ładowania w telefonie
• wymiana czujnika w telefonie
• wymiana głośnika telefonu.
• wymiana mikrofonu;
• wymiana aparatu;
• wymiana wyświetlacza.

 

Ile kosztuje naprawa zalanego telefonu w Mobo-Tel Warszawa?

1. Podstawowy koszt naprawy po zalaniu wstępnie to 150-200 zł. Płatne tylko w przypadku skutecznej naprawy. Ten koszt nie obejmuje ceny podzespołów podlegających wymianie.
2. Nawet, jeśli telefon nie podlega naprawie lub w końcu po złożeniu całkowitego kosztorysu naprawy właściciel sprzętu stwierdzi, że naprawa jest neopłacałna, jest naliczana minimalna kwota zabiegów serwisowych wynosząca 50zł. W wypadku zalanych telefonów ta opłata jest naliczana ze względu na czas (demontaż, mycie, czyszczenie, suszenie, lutowanie, montaż), jaki jest potrzebny na sprawdzenie takiego telefonu. Ta opłata nie jest dodatkowo doliczana do telefonów naprawionych.

1