MOBO-TEL – naprawa iPhone’a lub innego telefonu po zalaniu

 

Naprawa telefonu po zalaniu

Naprawa telefonu po zalaniu

Szukasz zaufanego serwisu w Warszawie, który pomoże Ci w uratowaniu zalanego sprzętu? Dobrze trafiłeś! MOBO-TEL działa od 2015 roku, na co dzień pomagając klientom w skutecznej naprawie zalanego telefonu, co bywa wyzwaniem nawet dla doświadczonych salonów. To jedna z najtrudniejszych usterek, czego dowodem może być to, jak często trafiają do nas urządzenia z innych serwisów, w których technicy już się poddali i nie dali rady takiego sprzętu odratować.

Naprawa zalanego telefonu – pierwsze kroki

Chcesz wiedzieć, co powinieneś zrobić, jeśli Twój telefon miał kontakt z wodą lub inną cieczą? Aby uratować urządzenie, musisz podjąć pierwsze kroki, ponieważ szybkość reakcji jest w tym wypadku bardzo ważna. Dokładną diagnostykę i naprawę sprzętu po zalaniu powinien przeprowadzić specjalista z doświadczeniem. Nie wierz w legendy mówiące o tym, że telefon należy włożyć do ryżu – to się nie sprawdza. Nie próbuj też go suszyć suszarką ani nie zostawiaj na grzejniku. Często zdarza się, że smartfon po zalaniu pozostaje sprawny nawet przez kilka dni, co właściciele uznają za dobry znak, jednak przez ten czas dochodzi do prawie nieodwracalnych uszkodzeń elementów płyty głównej. Niestety naprawa zalanego telefonu, niezależnie czy to iPhone, Samsung czy Xiaomi, nie jest taka prosta!

 

Jeśli upuściłeś telefon np. do kałuży, wanny czy basenu lub zamoczyłeś w inny sposób, musisz natychmiast wykonać następujące czynności:

 

Naprawa telefonu po zalaniu

Naprawa telefonu po zalaniu Samsung

1. Wyłącz urządzenie, a jeśli to możliwe, wyjmij baterię.

 

2. Nie próbuj włączać telefonu.

Dlaczego? Wilgoć natychmiast dostaje się do urządzenia. Prąd elektryczny, przechodząc przez sole w wodzie, aktywnie współdziała z wewnętrznymi częściami sprzętu. Następuje elektroliza, która prowadzi do utleniania kontaktów, układów i innych elementów płyty głównej. Nawet w wyłączonym telefonie z podłączoną baterią w bardzo szybkim tempie powstaje korozja, a to z kolei prowadzi do wzrostu kosztów naprawy.

3. Nie próbuj ładować sprzętu.

Na skutek zalania telefonu uszkodzeniu mogą ulec praktycznie wszystkie podzespoły. Zazwyczaj dochodzi wówczas do zwarcia, a próby ładowania urządzenia jeszcze bardziej pogarszają sytuację.

4. Zabierz sprzęt jak najszybciej do MOBO-TEL.

Nasi technicy dołożą wszelkich starań, żeby zagwarantować Ci skuteczną naprawę iPhone’a po zalaniu.

5. Wysyłka sprzętu do serwisu.

Jeżeli jesteś na wakacjach, a w pobliżu nie masz zaufanych specjalistów, zawsze możesz wysłać telefon kurierem do nas do Warszawy.

 

Pierwsze objawy negatywnego wpływu wilgoci:

Naprawa zalanego telefonu

Naprawa zalanego telefonu. Układ płyty głównej.

• telefon się nie włącza
• telefon się nie ładuje się
• telefon nie widzi sieci
• telefon nie widzi karty SIM
• czujniki nie działają
• pojawia się nieprawidłowy obraz na ekranie: smugi, plamy lub w ogóle brak obrazu

Naprawa iPhone’a lub innego telefonu po zalaniu – MOBO-TEL

Zastanawiasz się, jak w naszym serwisie wygląda naprawa zalanego urządzenia? W pierwszej kolejności zajmujemy się jego demontażem. Telefon jest rozbierany na części, abyśmy mogli rozpocząć skuteczne czyszczenie płyty głównej sprzętu i innych podzespołów. Wszystkie te czynności wykonujemy w sposób mechaniczny z wykorzystaniem specjalnej chemii w wannie ultradźwiękowej. Następnie technicy MOBO-TEL przeprowadzają szereg działań, takich jak np. czyszczenie, lutowanie, odnowienie elementów utlenionych, uszkodzonych korozją, w tym też mikroukładów (kontroler mocy, procesor, pamięć flash itp.). Jeśli danych części nie możemy odratować, wymieniamy je na nowe.

Naprawa telefonu po zalaniu

Naprawa telefonu po zalaniu. Złącze LCD.

Przede wszystkim podczas zalania telefonu może występować potrzeba wykonania takich czynności jak:
wymiana złącza ładowania w telefonie
• wymiana czujnika w telefonie
• wymiana głośnika telefonu
• wymiana mikrofonu
• wymiana aparatu
• wymiana wyświetlacza

Koszt naprawy zalanego telefonu w MOBO-TEL w Warszawie

Podstawowy, wstępny koszt naprawy po zalaniu to 150-200 zł. Jako profesjonalny serwis pobieramy płatność tylko w przypadku skutecznej naprawy, jednak nie obejmuje to ceny wykorzystanych podczas pracy podzespołów podlegających wymianie.

Nawet jeśli telefon nie podlega naprawie lub w końcu po złożeniu całkowitego kosztorysu naprawy właściciel sprzętu stwierdzi, że naprawa jest nieopłacalna, jest naliczana minimalna kwota zabiegów serwisowych wynosząca 50 zł. W wypadku zalanych urządzeń ta opłata jest naliczana ze względu na czas (demontaż, mycie, czyszczenie, suszenie, lutowanie, montaż), jaki jest potrzebny na sprawdzenie takiego sprzętu. Ta opłata nie jest dodatkowo doliczana do telefonów naprawionych.

1