Wymiana baterii w telefonie komórkowym

Kiedy jest niezbędna wymiana baterii w telefonie komórkowym?

Po pierwsze, kiedy bateria już nie trzyma jak od nowości. Też zależy, w jaki sposób telefon użytkujemy. Jeżeli dużo gramy lub cały czas odtwarzamy coś na ekranie smartfona, poziom naładowania baterii będzie szybko spadał nawet wtedy, gdy bateria telefonu jest nowa i sprawna.
Natomiast, jeżeli nic specjalnego nie robimy, a poziom naładowania baterii szybko spada w trybie czuwania telefonu, to warto rozważyć jej wymianę.
Dobrze jest, kiedy możemy wizualnie sprawdzić kondycję baterii w parametrach telefonu, jak to jest w Apple iPhone. Wymiana baterii w iPhone jest już zalecana, kiedy stan kondycji baterii wynosi poniżej 80%.
Jeżeli, tak jak w Samsung, Huawei, niektórych Xiaomi, lub innych markach, nie mamy możliwości odczytania kondycji baterii? Co wtedy? Czy tylko odczucie, że wcześniej było lepiej nam podpowiada czas na działania?

Wymiana baterii w telefonie komórkowym

Wymiana baterii w telefonie iPhone

Nie tylko. Są też objawy, które świadczą o tym, że trzeba już wymienić baterię w telefonie komórkowym:
– Nagłe skoki poziomu naładowania. Bateria może pokazywać 60%, a za chwile już 20%. Lub, gdy po podłączeniu ładowarki, za chwile pokazuje już 20-30% więcej niż było.
– Wyłączenie telefonu, kiedy jeszcze poziom naładowania baterii jest powyżej 15-20%
Widoczne spuchnięcie baterii. To najgorszy przypadek, ponieważ nie tylko obniżają się parametry pojemności, nie tylko można poważnie uszkodzić telefon komórkowy. Taka bateria stanowi prawdziwe zagrożenie dla użytkownika. Jeżeli baterię uszkodzisz, kontakt jej zawartości z powietrzem może spowodować aktywny płomień. Spuchnięta bateria może być bardzo napięta. Taka bateria może po prostu eksplodować. Dlatego, w takim wypadku, wymiana baterii w telefonie komórkowym powinna być wykonana jak najszybciej. Nie radzimy też podejmować próby samodzielnej wymiany baterii. Zawsze lepiej skorzystać z usług profesjonalnego serwisu.

Nasz serwis MOBO-TEL zawsze służy pomocą w takich sprawach serwisowych.

Tu możesz być pewien, że twoim telefonem będą zajmowali się specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Wymieniamy baterie w telefonach każdej marki i każdej konstrukcji. Nawet w modelach, których większość serwisów nie podjmuje się  naprawy. Umów się na wymianę baterii w telefonie, korzystając z kontaktów placówek serwisu MOBO-TEL. Adresy i kontakty znajdziesz tutaj.

 

 

1