Laptop wolno działa
Laptop wolno działa

 

Laptop wolno działa i wciąż się zawiesza?

Naprawimy to! W serwisie MOBO-TEL zaoferujemy rozwiązanie w każdej podobnej sytuacji.

 

Najczęściej występujące przyczyny spowolnienia laptopa:

 

Dawno nie był serwisowany układ chłodzenia.

Czyszczenie układu chłodzenia laptopa, wymiana pasty i termopadów termoprzewodzących – to są procedury tak samo ważne, jak wymiana oleju w silniku samochodowym. Trzeba to wykonać co jakiś czas. Zalecamy coroczne powtórzenie procedury. Jeżeli nie mamy prawidłowego odprowadzania ciepła w laptopie, procesor i układ graficzny będzie działał na maksymalne obniżonych częstotliwościach, żeby zmniejszyć temperaturę układów. Działanie na podwyższonych temperaturach też może skutkować poważnym uszkodzeniem sprzętu. W serwisie MOBO-TEL profesjonalnie wykonamy czyszczenie laptopa lub komputera. Mamy dobrych fachowców i stosujemy najlepsze materiały dla serwisowania układów chłodzenia.

 

Zużyty dysk twardy.

Dysk twardy – to najpowolniejsza jednostka laptopa lub komputera. Do tego jeszcze Dyski się zużywają, wraz ze zużyciem się sprzętu, spada prędkość transferu danych i to bardzo spowalnia uruchomienie systemu i każdego programu. Nawiedź najlepszy laptop z takim zużytym dyskiem potrafi działać jak stary grat, wkurzając użytkownika. Dlatego warto w takiej sytuacji rozważyć wymianę dysku. Jeżeli w laptopie jest od początku założony zwykły dysk HDD, to po wymianie na dysk typu SSD cały laptop przyspiesza się kilkakrotnie. Wtedy działa nawiedź o wiele lepiej niż jak był kupiony od nowości. W serwisie MOBO-TEL zrobimy diagnozę i, w razie potrzeby, wymienimy dysk w twoim laptopie, żeby działał jak najlepiej.

 

Potrzebna modernizacja.

Sprawdzimy też możliwości oraz opłacalność modernizacji laptopa. W tym dodawanie pamięci RAM lub wymiana procesora. Czasem można po prostu dołożyć kość pamięci RAM. W innej sytuacji trzeba wymienić kości RAM mniejszej pojemności na większej pojemności. Wtedy to wiąże się z nieco większym kosztem.

 

Problem z oprogramowaniem.

Czasem spowolnienie laptopa lub komputera powiązane z błędami oprogramowania. Czasem też wystarczę wyłączyć te niepotrzebnie działające w tle, które spowalniają Twój system. Mogą być sytuacji potrzebujące wgrania systemy operacyjnego na nowo. Też z tym pomożemy.

1