Naprawa słuchawek

W serwisie MOBO-TEL jest możliwa naprawa słuchawek JBL, Sennheiser, Beyerdynamic, Bang&Olufsen, Razer, Sony, Steelseries, Beats oraz innych.

naprawa sluchawek

naprawa sluchawek

 

Na rynku dostępnych jest wiele dobrej jakości słuchawek.

Jakie są rodzaje słuchawek?

Nauszne

– otwarte lub zamknięte . Wykorzystuje się je głównie do słuchania muzyki i oglądania filmów zarówno w domowym zaciszu jak i w komunikacji miejskiej. Ze względu na wagę raczej nie nadają się do biegania lub uprawiania sportu. Chociaż ten temat to kwestia gustu. Zaletą takich słuchawek bezprzewodowych jest większa bateria. Melomani jednak z pewnością zastanowią się, czy jednak nie wolą słuchawek przewodowych ze względu na większe możliwości zachowania czystości dźwięku.

 

Douszne

– nie wchodzą bezpośrednio w kanał słuchowy, a ich konstrukcja wraz z miękkimi poduszeczkami opiera się na małżowinie usznej. Szukając analogii do słuchawek nausznych, można powiedzieć, że stanowią one konstrukcję otwartą — powietrze może się swobodnie przemieszczać po obu stronach membrany, a jego ruch nie jest niczym ograniczony. Słuchając muzyki w słuchawkach dousznych bez problemu słyszymy również dźwięki płynące z otoczenia, a jeśli nastawimy w odtwarzaczu wysoki poziom głośności, również otoczenie może usłyszeć czego słuchamy

 

Dokanałowe

– zwane inaczej pchełkami, są jak sama nazwa wskazuje, niewielkich rozmiarów. Wprowadza się je w kanał uszny i wyróżniają się bardzo małą wagą. Słuchawki dokanałowe są zazwyczaj mniejsze od słuchawek dousznych i mają inny kształt. Stanowią one odpowiednik nausznych słuchawek zamkniętych. Przy prawidłowo założonych słuchawkach uzyskujemy tłumienie dźwięków z otoczenia. Przetworniki używane w dobrych słuchawkach dokanałowych pozwalają usłyszeć więcej detali w słuchanych utworach nawet przy niższym poziomie głośności. Z kolei niższy poziom głośności pozwala oszczędzać słuch i dłużej cieszyć się ulubioną muzyką.

Serwis słuchawek

Serwis słuchawek

 

Naprawa i serwis słuchawek jakie najczęściej wykonujemy?

W serwisie MOBO-TEL w większości wypadków wykonujemy naprawy słuchawek nausznych. Ze względu na konstrukcję. Douszne i dokanałowe słuchawki często produkowane są w sposób niepozwalający na ingerencję w obudowę, co bardzo zmniejsza szanse skutecznej naprawy. Jednak zawsze warto pokazać słuchawki w serwisie, wtedy na miejscu można podjęć decyzję o możliwość naprawy.

 

Odmówili w posłuszeństwie ulubione słuchawki.

Dostarcz je do serwisu MOBO-TEL w Warszaiwe — Mokotów. Naprawiamy większość usterek występujących w słuchawkach. Świadczone przez nas usługi to m.in. wymiana okablowania, wtyków, przetworników, konserwacja i czyszczenie układów.

Przed naprawą prowadzimy wstępną diagnozę i wycenę kosztów – na jej podstawie właściciel sprzętu podejmuje decyzję opłacalności naprawy i dalszych losów urządzenia.
Wykonujemy także: serwis konsol Xbox i PlayStation

1