Naprawa płyty głównej

Jedną z usług, jaką proponujemy Klientom z Warszawy, jest naprawa komputerów. Nasz profesjonalny serwis laptopów Dell, Lenovo i innych marek gwarantuje indywidualne podejście do każdej sprawy. Wśród przyczyn, jakie mogą sprawiać, że dany sprzęt nie działa lub nie funkcjonuje prawidłowo, są uszkodzenia płyty głównej, czyli podstawowego elementu, na którym osadzone są wszystkie pozostałe podzespoły. Dokładnie zdiagnozujemy usterkę, a następnie, po zaprezentowaniu i zaakceptowaniu przez Ciebie kosztorysu, wykonamy niezbędne naprawy.

Jeśli laptop lub stacjonarny PC nie chce się włączyć albo przejawia inne objawy uszkodzenia płyty głównej – skontaktuj się z naszym serwisem! Chętnie pomożemy rozwiązać Twój problem z komputerem.

Czym jest płyta główna?

W każdym stacjonarnym PC, jak i laptopie, znajduje się element nazywany płytą główną. To podstawowy komponent, do którego podłącza się pozostałe podzespoły. Stanowi on nie tylko miejsce, gdzie podpinane są inne komponenty urządzenia. Na stale zespolone są z nią także systemy zasilania oraz liczne gniazda, w tym USB i inne złącza. Warto podkreślić, że od płyty głównej w końcu zależy dobór konkretnych części komputera – od procesora, przez kartę graficzną po RAM-y i dyski. W przypadku laptopów, takich jak Dell czy Lenovo, ich producenci sami dobierają najlepsze podzespoły do konkretnej MB (motherboard).

Jak widać, to element odpowiadający za mnóstwo zadań. Z tego powodu bywa narażony również na wiele usterek i awarii. Jednak naprawa płyty głównej jest jak najbardziej możliwa i można ją wykonać w naszym serwisie.

Jakie usterki mogą pojawić się w obrębie płyty głównej i jak się objawiają?

W MOBO-TEL podejmowaliśmy się różnych prac naprawczych laptopów oraz komputerów stacjonarnych. Dlatego łatwo określimy potencjalne przyczyny awarii, także w obrębie MB. Wśród najczęstszych przyczyn uszkodzeń tego komponentu wylicza się m.in. zalanie laptopa płynem. W takich sytuacjach nie trudno o zwarcie poszczególnych układów, ale i rdzewienie elektroniki. Usterki mogą pojawić się też w wyniku upadku komputera. W naszym serwisie w Warszawie podejmujemy się również napraw PC i notebooków po przepięciach lub w przypadku wyłamania portów.

Jak natomiast rozpoznać uszkodzenia płyty głównej? Wśród najbardziej typowych objawów wyróżnia się m.in.:

  • brak reakcji laptopa czy jednostki stacjonarnej po wciśnięciu przycisku on/off,
  • samodzielny restart systemu,
  • nieprawidłowe wyświetlanie obrazu,
  • wyłączanie się komputera podczas pracy,
  • w notebookach – przerwy lub brak ładowania akumulatora,
  • problem ze złączami.

W takich wypadkach najczęściej diagnozuje się awarię MB, jednak ostateczny werdykt wyda profesjonalny serwis. Jeśli zauważyłeś w swoim sprzęcie takie zachowania – zapraszamy na naprawę do MOBO-TEL!

Wykonujemy naprawy komputerów marki Lenovo, Dell i innych

Jako doświadczeni specjaliści podejmujemy się prac naprawczych nad urządzeniami różnych marek. W naszym zakładzie często pomagaliśmy Klientom doprowadzić do właściwego stanu laptopy takich firm jak Dell, Lenovo, Apple, HP, Asus i wielu innych. W łagodniejszych przypadkach wystarczy tylko oczyszczenie płyty głównej komputera z zabrudzeń, pojawiających się w wyniku zalania. Kiedy jednak naprawy wymagają poważniejszych prac – nasz serwis dysponuje częściami zamiennymi, dzięki którym możemy przywrócić urządzenie do pełnej sprawności.

Nim jednak podejmiemy się pracy z Twoim sprzętem, zawsze diagnozujemy przyczyny i skalę uszkodzeń. Na tej podstawie przedstawiamy również kosztorys, z wyszczególnieniem koniecznych zabiegów, jakie zostaną wykonane podczas naprawy. Stawiamy na transparentność, żeby Klient mógł ocenić, czy usługa serwisu będzie dla niego korzystna, czy np.  lepiej zainwestować w nowy sprzęt. Jednocześnie dbamy o to, aby ceny były maksymalnie przystępne.

Profesjonalny serwis laptopów – Warszawa

Twój komputer nie chce się włączyć? Laptop samoczynnie się wyłącza, nawet bez obciążenia? Niezależnie, czy to Dell, Lenovo, czy urządzenie innego producenta – warto zawsze w takiej sytuacji odwiedzić profesjonalny serwis. Naprawa w MOBO-TEL w Warszawie jest nie tylko opłacalna, ale i skuteczna. Dbamy o to, aby Klienci zawsze byli usatysfakcjonowani z poziomu usług. Jeśli potrzebujesz pomocy ze swoim sprzętem – skontaktuj się z nami!

1